Amato Animo Animato Animagus

Animago kerai
Tipas: Transfigūraciniai kerai
Šviesa: Auksinė
Efektas: Užbaigia virtimo animagu procesą

Aprašymas

Animago kerai (Amato Animo Animato Animagus) padeda norint virsti animagu. Tam reikia būti geru transfigūracijos meistru. Tapimas animagu sudėtingas dalykas. Ir kerai yra tik viena iš virsmo dalių. Bet kokia klaida verčiantis animagu gali būti pražūtinga.


Kerėjimas ir poveikis

Kad taptum animagu, reikia visą mėnesį (nuo pilnaties iki pilnaties) burnoje laikyti mandragoros lapą. Jeigu lapas yra praryjamas, išspjaunamas ar pan., reikia pradėti iš naujo. Per kitą matomą pilnatį (jeigu naktis yra apsiniaukusi, reikia pradėti iš naujo) burtininkas turi išspjauti lapą į buteliuką mėnulio šviesos apšviestame plote. Taip pat burtininkas turi įdėti savo plauką, rasos lašą, kuris nebuvo užmintas ar matęs saulės šviesos septynias dienas, ir kaukolėtojo sfinkso lėliukę. Mišinys turi būti laikomas ramioje ir tamsioje vietoje. Jo negalima judinti.

Kai eliksyras yra gatavas, burtininkas turi laukti audros. Laukimo metu burtininkas turi kasdien saulėtekio ir saulėlydžio metu kartoti Animago burtažodį (Amato Animo Animato Animagus), lazdelės galą pridėdamas prie širdies. Kai ateina audra su žaibais, burtininkas privalo staigiai patekti į didelę ir saugią vietą, pakartoti burtažodį ir išgerti eliksyrą.

Animagų ypatybės

Mokymosi etapui pasibaigus, Animagas gali pasiversti bet kada – su lazdele ir be jos. Animagai, kurie virsta į skraidantį gyvūną, gali skraidyti nenaudodami šluotos, skraidančio kilimo ir t.t. Svarstoma, ar Animagas gali tapti magiška būtybe (tikima, kad taip) bei Psichu (manoma, kad ne).

Animagas gali tapti tik vienos konkrečios rūšies gyvūnu. Burtininkas gyvūno nesirenka, jis įgauna gyvūno formą pagal savo vidines savybes ir bruožus. Jeigu burtininkas yra pajėgus iškviesti kūnišką Gynėją, tikėtina, kad jis bus toks pat gyvūnas, kokiu virsta animagas.

Kiekvienas animagas turi kažkokią ypatingą žymę (skiriamąjį ženklą), kuri yra matoma jiems pasivertus gyvūnu. Tai gali būti fizinė žymė ar ne biologinis priedas prie žmogaus kūno (dantų struktūra, akiniai ar pan.). Jeigu animagas, būdamas žmogumi, patiria didelį kūno pokytį (pvz., praranda kūno dalį), tas pokytis yra matomas ir gyvūno formoje. Animagas gali pasirinkti, ar nori transformuoti savo drabužius ir papuošalus.

Pagrindinis skirtumas tarp animagijos ir transfigūracinių kerų yra tas, kad animagai gali pasiversti gyvūnu nenaudodami lazdelės ir netardami burtažodžio. Norint atlikti žmonių transfigūraciją, reikia naudoti kerus.

Žodžio kilmė

Amato yra Lotyniško žodžio Amo asmenuotė reiškianti „Myliu tave“. Arba „jaučiu pareigą, esu įpareigotas tau“. Animo ir animato yra dvi skirtingos asmenuotės Lotyniško žodžio animo, kuris gali reikšti „aš atgaivinu“ arba „įkvepiu gyvybę“. Animagus yra žodžių mišinys sudarytas iš animo, reiškiančiogyvūnas“, ir magus, kuris Lotynų kalboje reiškia „burtininkas“. Sumuojant burtažodis reiškia „Mano meilė atneša man gyvenimą, aš esu priverstas/įpareigotas tapti gyvūnu burtininku“.