Imperio

Užvaldymo kerai
Tipas: Prakeiksmai
Šviesa: Nėra
Efektas: Pilnai perima aukos kontrolę

Aprašymas

Užvaldymo kerai (Imperio) naudojami norint pilnai užvaldyti auką ir perimti jo kontrolę. Jie priklauso juodajai magijai ir yra vieni iš trijų nedovanotinų kerų. Tai vieni galingiausių ir grėsmingiausių burtų, žinomų magijos pasauliui. Tai, kad prieš juos galima apsiginti, Užvaldymo kerus išskiria iš kitų Nedovanotinų kerų.

- Aš klausiau, ar nenori, kad pakartočiau? - sušnypštė Voldemortas. - Atsakyk! Imperio!


Istorija

Imperio kerus sukūrė tamsieji burtininkai ir raganos ankstyvaisiais viduramžiais. Manoma, kad jie buvo sukurti norint išplauti žmonėms smegenis ir prievarta paimti į vergiją.

Burtininkų tarybą reformavus į Magijos ministeriją, buvo įvesti griežtesni apribojimai dėl tam tikros magijos naudojimo. Užvaldymo kerus ministerija vadino juodąja magija ir kartu su Žudymo bei Nukryžiavimo kerais 1717 m. visoje Jungtinėje Karalystėje paskelbė „nedovanotinais“. Prieš kitą žmogų Nedovanotinus kerus panaudojęs burtininkas siunčiamas į Azkabaną iki gyvos galvos, nebent yra pakankamai įrodymų, kad burtininkas juos naudojo paveiktas kito asmens Užvaldymo kerų. Šitokia išlyga dažnai tampa būdu išsisukti, kadangi dauguma tamsiųjų burtininkų ir raganų tai išnaudoja ir meluoja norėdami išvengti kalėjimo.

Kerėjimas ir poveikis

Priešingai nei kiti Nedovanotini kerai, kurie sukelia nemalonią patirtį, Užvaldymo kerų efektas kitoks - šių kerų paveikta auka paneria į ramią būseną, panašią į transą, kurioje visi jo rūpesčiai ir atsakomybės dingsta.

Tinkamai užvaldytas žmogus gali padaryti viską, ką jį užvaldęs burtininkas nori, įskaitant ir įvairius nusikaltimus - žmogžudystę, politinę korupciją, turto grobstymą ir net savižudybę. Taip pat auka gali įgauti įvairius įgūdžius, kurių reikia pavestai užduočiai atlikti, pavyzdžiui didelę jėgą ar galimybę naudoti kerus, kurių paprastai nepavyktų atlikti.

Užvaldymo užkeikimo paveiktas burtininkas gali tais pačiais užburti kitą asmenį.

Pasibaigus kerų poveikiui, auka vėl tampa savimi ir gali savarankiškai mąstyti bei priimti sprendimus, kaip elgtis. Taip pat jei šiais kerais buvo numalšintas skausmas ar kitas nemalonus pojūtis, jis sugrįžta.

Nepriklausomai nuo to, kad įmanoma Užvaldymo kerais užburti Paslapčių saugotoją, neįmanoma priversti jo atskleisti jo saugomą paslaptį, kadangi paslaptis gali būti atskleista tik pačiam Saugotojui to norint.

Apsigynimas

Nuo Užvaldymo kerų įmanoma apsisaugoti, tačiau tam reikia didelės valios ir stipraus charakterio. Tai, kad įmanoma jiems pasipriešinti, šie kerai išsiskiria iš kitų Nedovanotinų kerų, kadangi jie yra vieninteliai, turintys tiesioginį apsisaugojimo būdą. Pasipriešinimas Užvaldymo kerams yra panašus į Oklumantiją, kadangi reikalauja didelių valios pastangų, tačiau nėra žinoma, kad Oklumantija iš tiesų veiktų prieš šiuos kerus.

Žodžio kilmė

Burtažodis yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio imperiosus, reiškiančio „valdingas, stiprus ir galingas“ arba imperio, reiškiančio „valdyti“.