Crucio

Nukryžiavimo kerai
Tipas: Prakeiksmai
Šviesa: Nėra
Efektas: Sukelia nepakeliamą skausmą

Aprašymas

Nukryžiavimo kerai (Crucio) sukelia aukai stiprų, nepakeliamą skausmą. Jie priklauso juodajai magijai ir yra vieni iš trijų nedovanotinų kerų. Tai vieni galingiausių ir grėsmingiausių burtų, žinomų magijos pasauliui. Šie kerai nedaro jokios fiziškai matomos žalos aukai, tad tikėtina, jog jie tik stimuliuoja skausmo receptorius.

Harį užliejo iki tol nepažinta neapykanta, jis puolė iš už fontano ir suriko: Crucio!


Istorija

Crucio kerus sukūrė tamsieji burtininkai ir raganos ankstyvaisiais viduramžiais. Manoma, kad pirminis šių kerų sukūrimo tikslas - kankinti žmones, tačiau jie taip pat ganėtinai efektyviai ir dažnai buvo naudojami dvikovose.

Burtininkų tarybą reformavus į Magijos ministeriją, buvo įvesti griežtesni apribojimai dėl tam tikros magijos naudojimo. Nukryžiavimo kerus ministerija vadino juodąja magija ir kartu su Žudymo bei Užvaldymo kerais 1717 m. visoje Jungtinėje Karalystėje paskelbė „nedovanotinais“. Prieš kitą žmogų Nedovanotinus kerus panaudojęs burtininkas siunčiamas į Azkabaną iki gyvos galvos, nebent yra pakankamai įrodymų, kad burtininkas juos naudojo paveiktas Užvaldymo kerų arba gindamasis.

Kerėjimas ir poveikis

Norint sėkmingai panaudoti Nukryžiavimo kerus, neužtenka vien ištarti burtažodį. Burtininkas turi labai norėti sukelti aukai skausmą ir jausti malonumą matant ją kenčiančią.

Nukryžiavimo kerų sukeltas skausmas apibūdinamas kaip stipresnis nei tūkstančio iki baltumo įkaitintų peilių rėžimas per odą. Pojūtis yra toks stiprus, kad užkeikimo paveiktas asmuo nori prarasti sąmonę ar net mirti, kad šitaip išvengtų deginančio skausmo.

Crucio kerų per ilgai paveiktą žmogų gali ištikti psichinė trauma ir jis gali likti pamišėliu. Taip pat Nukryžiavimo kerai gali panaikinti Užmaršinimo kerų efektą, jei žmogus kankinamas labai ilgą laiką.

Kerus panaudojus ant negyvo objekto, jis gali subyrėti į šipulius.

Apsigynimas

Jei Nukryžiavimo kerai sėkmingai panaudojami, nuo jų apsiginti neįmanoma. Tačiau vis tiek yra būdų, kaip nuo jų išsisukti.

Apsisaugoti nuo šių kerų galima pasislėpus už tvirto objekto, taip pat tvirtos valios burtininkas gali nepasiduoti skausmui, kol kerų poveikis pasibaigia. Poveikio galima išvengti, jei pavyksta pertraukti kerus naudojantį burtininką, kol jis dar nebaigė sakyti Crucio burtažodžio. Pavyzdžiui, tą galima padaryti Legilimens kerais. Be to, kaip ir Avada Kedavra atveju, Nukryžiavimo kerus galima pertraukti keliais kitais galingais ir greitais burtais. Taip pat nuo Nukryžiavimo kerų galima apsisaugoti panaudojus skydinius kerus, kartu su kitais apsauginiais kerais.

Nepaisant to, kad pagrindinis Nukryžiavimo kerų naudojimo tikslas yra kankinti auką, jais negalima panaikinti Fidelijaus kerų poveikio, kadangi Paslapties saugotojas savo paslaptį gali išduoti tik savo noru. Be to, jei kankinama auka neturi burtininkui reikalingos informacijos, kerai yra beverčiai.

Žodžio kilmė

Crucio reiškia „aš kankinu“. Lotynų kalboje Cruciatus reikšmė yra „skausmas“ arba „kankinimas“. Taip pat žodžio šaknis „cruc“ sutinkama ir įvairiuose anglų kalbos žodžiuose, pavyzdžiui „excruciating“ (kankinantis) ir „crucifixion“ (nukryžiavimas).