Avada Kedavra

Žudymo kerai
Tipas: Prakeiksmai
Šviesa: Žalia
Efektas: Akimirksniu nužudo priešininką

Aprašymas

Žudymo kerai (Avada Kedavra) akimirksniu sukelia beskausmę mirtį gyvam žmogui ar būtybei, nepalikdami jokių kūno sužalojimų ir smurto pėdsakų. Jie priklauso juodajai magijai ir yra vieni iš trijų nedovanotinų kerų. Tai vieni galingiausių ir grėsmingiausių (jei ne patys grėsmingiausi) burtų, žinomų magijos pasauliui.

Voldemortas buvo pasirengęs. Haris sušuko: Expelliarmus! Voldemortas riktelėjo: Avada Kedavra!


Istorija

Avada Kedavra kerus sukūrė tamsieji burtininkai ir raganos ankstyvaisiais viduramžiais. Manoma, kad pagrindinė jų sukūrimo priežastis - noras greitai ir efektyviai nužudyti savo priešininką dvikovoje, tad tikėtina, kad tai buvo vienas populiariausių ir dažniausiai naudojamų burtų dvikovose. Kartu su Nukryžiavimo ir Užvaldymo kerais, Žudymo kerai yra žinomi kaip vieni baisiausių ir grėsmingiausių burtų magijos pasaulyje.

Burtininkų tarybą reformavus į Magijos ministeriją, buvo įvesti griežtesni apribojimai dėl tam tikros magijos naudojimo. Žudymo kerus ministerija vadino juodąja magija ir kartu su Nukryžiavimo bei Užvaldymo kerais 1717 m. visoje Jungtinėje Karalystėje paskelbė „nedovanotinais“, Žudymo kerus laikant kaip mirtiniausią iš trijų nedovanotinų kerų. Prieš kitą žmogų Nedovanotinus kerus panaudojęs burtininkas siunčiamas į Azkabaną iki gyvos galvos.

Iki 1927 m. Jungtinių Amerikos Valstijų Magijos kongresas naudojo Žudymo kerus prieš pavojingais laikomus magiškuosius gyvūnus.

Kerėjimas ir poveikis

Žudymo kerai atpažįstami iš žalios šviesos blyksnio ir iš buriančiojo asmens burtų lazdelės sklindančio ūžimo. Kai šie kerai pataiko į gyvą taikinį, visada jį nužudo nesukeldami papildomos žalos. Kerams pataikius į negyvą objektą, efektas gali būti įvairus: kerai gali sukelti nedideles liepsnas, mažus žalsvus sprogimus ar netgi tokio stiprumo sprogimus, kurie gali susprogdinti visą namą. 

Norint tinkamai panaudoti Avada Kedavra kerus, reikia labai gerų įgūdžių, didelės galios ir susikaupimo. Juos galima naudoti ir netariant burtažodžio.

Apsigynimas

Įprastais skydiniais kerais neįmanoma apsiginti nuo Avada Kedavra kerų. Juos galima atremti vieninteliu būdu - Aukos apsauga, kuri naudoja meilės galią. Taip pat galima bandyti išvengti žalio žaibo jį blokuojant fiziniais barjerais arba pasinaudojus Priori Incantatem.

Šiuos kerus galima atremti kitais burtais, tačiau tik tuomet, jei abiejų burtų energijos srovės susiduria. Kadangi iš esmės energijos srovės yra labai mažos ir greitos, toks energijos srovių susidūrimas gali įvykti tik per atsitiktinumą.

Žudymo kerams atsimušus į negyvą taikinį, jie gali sukelti sprogimą ar įžiebti žalią ugnį.

Žodžio kilmė

Burtažodis Avada Kedavra kilo iš Aramėjų kalbos, kurioje šios frazės reikšmė yra „leisk daiktui būti sunaikintam“. Ši frazė yra kilusi iš žodžio Abracadabra, kuris, kaip ir Hocus Pocus, yra naudojamas iliuzionistų kaip magiškas žodis, jiems atliekant triukus. Kedavra skamba labai panašiai į anglišką žodį cadaver, kuris reiškia „lavonas“ ir kilo iš lotyniško žodžio cadere, reiškiančio „kristi“.