Wingardium Leviosa

Wingardium Leviosa
Levitacijos kerai
Tipas: Kerai
Šviesa: Nėra
Efektas: Pakelia daiktą į orą

Aprašymas

Levitacijos kerai (Wingardium Leviosa) pakelia daiktą į orą arba priverčia jį levituoti ore. Šių kerų yra mokoma kerėjimo pamokose pirmame kurse.

Hermiona pasiraitė apsiausto rankoves, šmaukštelėjo lazdele ir pasakė: „Wingardium Leviosa“.


Istorija

Burtažodį sukūrė Džarletas Hobartas šešioliktame amžiuje. Yra žinoma, kad liepos 16 d. Hobartas sukvietė burtininkų būrį, tarp kurių buvo ir Vizengamoto vyriausiasis. Šią dieną Džarletas viešai pademonstravo savo sukurtą burtažodį, panaudojęs jį ant savęs. Deja, bet žiūrovams greitu metu tai pasirodė nuobodu ir šie jį išgąsdino. Burtažodis nustojo veikti ir Hobartas, bandydamas išsigelbėti ore, bandė plaukti, tačiau tai niekuo nepadėjo. Klaidingai manydamas, kad jam judėti trukdo rūbai, Hobartas nusirengė ir dar dešimties pėdų atstumu priartėjo prie žemės - prieš tai jį ore sulaikė rūbai, atlikę parašiuto vaidmenį. Džarletas nukrito ant žemės būdamas visiškai nuogas ir susilaužė 16 šonkaulių. 1544 m. jis gavo baudą iš Vizengamoto už beatodariškumą.

Hobartas nepatenkintas ir pažemintas grįžo namo. Būdamas namuose jis suprato, kad burtas galėtų skraidinti paprastus įvairaus dydžio daiktus, priklausomai nuo burtažodžiu besinaudojančio mago gabumų. Džarletas taip pat pasižymėjo, kad smulkūs gyvūnai ar maži vaikai taip pat galėtų būti paveikti šių kerų, tačiau jie neturėtų galimybių patys valdyti savo skrydžio.

Hobartas antrą kartą sukvietė būrį burtininkų, tačiau šįkart didesnį, ir vėl viešai pademonstravo savo kerus. Šis kartas buvo sėkmingesnis nei pirmasis: Džarletas parodė visiems, kaip lengvai jis valdo skraidančius objektus, nuo mažiausių akmenų iki nugriuvusių medžių. Pabaigai jis nusprendė paskraidinti Vizengamoto vyriausiojo kepurę, tačiau kerai paveikė jo peruką ir pasirodė po juo buvusi plikė. Vyriausiasis nebuvo patenkintas ir bandė pulti Hobartą, tačiau Hobartas uždengė jo veidą apsiaustu ir pabėgo.

Kerėjimas ir poveikis

Levitacijos kerai atrodo lyg būtų patobulinti Levioso ir Locomotor burtažodžiai arba sklandymo kerai, galintys pakelti daiktą į orą ir valdyti jo judėjimą. Taip pat šie kerai palengvina sunkesnių už save objektų valdymą. Pavyzdžiui, pirmo kurso mokinys tikrai negalėtų pakelti trolio lazdos be magijos.

Kad ir koks šis burtažodis būtų naudingas, jis turi vieną trūkumą – nepaveikia pačių žmonių. Žmogus galėtų skraidyti ar sklandyti naudojant šį burtą tik tuo atveju, jei jis būtų paveikęs jo rūbus. Deja, šie kerai nėra pakankamai galingi, kad žmogus naudodamasis jais skraidytų – geriausiu atveju galima pakilti į penkių pėdų aukštį ir ten „kabėti“.

Žodžio kilmė

Wingardium - sudėtinis žodis, sudarytas iš angliško „to wing“(skristi) ir arduus (aukštas, pakilęs) arba arduum (stati vieta) bei dažnos lotyniškos galūnės -ium. Žodis Leviosa greičiausiai kildinamas iš lotynų levo (kilti aukštyn) arba levis (lengvo svorio). Kerų reikšmę geriausiai galima suprasti kaip „kilk aukštyn“.