Reparo

Taisymo kerai
Tipas: Kerai
Šviesa: Nėra
Efektas: Sutaiso lūžusius daiktus

Aprašymas

Taisymo kerai (Reparo) naudojami norint sutaisyti lūžusius objektus, nepaliekant trūkių ar kitų defektų. Jie veikia ant daugelio medžiagų, iš kurių pagaminti daiktai. 

- Reparo, - burbtelėjo Haris, nukreipdamas lazdelę į porceliano šukes. Jos sulėkė krūvon ir sulipo, dubenėlis buvo kaip naujas, tačiau antpilas negrįžo.


Istorija

Kerus išrado Magijos Ministerijos Neleistino magijos naudojimo skyriaus darbuotoja Orabela Nutli 1754 m. (arba anksčiau). Šiuos kerus ji panaudojo norėdama sutaisyti šluotų lenktynių metu netyčia sugriautą Koliziejų.

Kerėjimas ir poveikis

Taisymo kerais galima sutaisyti beveik iš visų medžiagų pagamintus objektus. Tačiau, jei žala buvo padaryta retais ir ypač galingais kerais, pavyzdžiui, pragaro ugnimi, tokių daiktų sutaisyti nepavyks.

Šiuos kerus galima naudoti tik nejudantiems objektams taisyti. Reparo kerais bandant sugydyti žmogaus ar gyvūno žaizdas, vietoje jų gali likti didžiuliai randai. Taip pat, jeigu kerus naudoja nepakankamai patyręs burtininkas, pilnai pataisyti objekto gali nepavykti - pavyzdžiui, sudužusį dubenėlį pavyks pataisyti, tačiau jame buvęs vanduo nesugrįš.

Žodžio kilmė

Burtažodis kilo iš lotynų kalbos žodžio reparo, kuris reiškia „atnaujinti“ arba „sutaisyti“.