Lumos

Lumos
Šviesos įžiebimo kerai
Tipas: Kerai
Šviesa: Balta
Efektas: Įžiebia šviesą lazdelės gale

Aprašymas

Šviesos įžiebimo kerai (Lumos) lazdelės gale įžiebia šviesą, kad juos panaudojęs burtininkas galėtų matyti tamsoje. Priešingi kerai Nox užgesina įžiebtą šviesą lazdelės gale.

Haris išsiėmė lazdelę, sumurmėjo: Lumos, ir lazdelės gale sužibo švieselė.


Istorija

Nepaisant to, kad šviesos įžiebimo kerai atrodo labai paprasti, jie buvo išrasti tik XVIII a. Pirmą kartą juos viešai panaudojo jų išradėja Levina Monkstenli Magijos ministerijoje 1772 m. kai, visų aplinkinių nuostabai, pasišvietė aplinką lazdele ieškodama nukritusios plunksnos.

Tačiau, vokiečių burtininko Garvino Liugnerio teigimu, Lumos burtažodį išrado būtent jis, kai kūrė staigaus užtemimo miltelius. Vėliau paaiškėjo, kad Liugneris melavo apie kerų išradimą, o jo užtemimo milteliai tik vos vos užtamsina patalpą.

Kerų mokoma pirmaisiais Hogvartso mokslo metais apsigynimo nuo juodosios magijos ir kerėjimo pamokose. Jie dažnai naudojami vaikštant tamsiais pilies koridoriais ar užklydus į Uždraustąjį mišką.

Kerėjimas ir poveikis

Šviesos įžiebimo kerai yra vieni paprasčiausių, tačiau bene naudingiausi šviesos kerai. Jais burtų lazdelės gali įsižiebia šviesos spindulėlis tam, kad burtininkas galėtų matyti tamsoje. Šviesa gan šilta, tad nesunku ja padegti degius daiktus, įskaitant ir pačią burtų lazdelę, jei jos naudotojas neatsargiai elgiasi. Lazdelės šviesa taip pat gali būti naudinga norint atbaidyti vaiduoklius ar kitas priešiškai nusiteikusias šmėklas, kurios traukiasi, pamačiusios šviesą.

Taip pat šviesos įžiebimo kerai naudingi kai norima atrasti magiškai paslėptus architektūrinius objektus, pavyzdžiui, duris.

Žodžio kilmė

Burtažodis Lumos kilo iš lotyniško žodžio „Lumen“, reiškiančio šviesą.