Depulso

Depulso
Atsikratomieji kerai
Tipas: Kerai
Šviesa: Balta arba raudona
Efektas: Nustumia taikinį nuo savęs

Aprašymas

Atsikratomieji kerai (Depulso) yra naudojami norint patraukti nuo savęs kokį nors objektą. Šiuos kerus galima panaudoti tiek ant gyvų, tiek ant negyvų objektų, nusiunčiant juos į pasirinktą vietą arba tiesiog toliau nuo kerėtojo. Atsikratomieji kerai yra priešingi šaukiamiesiems kerams. Kitaip nei Accio, kurie iškviečia pas save bet kurioje vietoje esantį daiktą, Depulso gali daiktą patraukti į tą pusę, į kurią yra nukreipta burtų lazdelė.

Šiandien jie turėjo mokytis Šaukiamųjų kerų priešingybės - Atsikratomųjų kerų. Turėdamas galvoje, kad visokiems daiktams skraidant po kambarį ne vienas gali skaudžiai nukentėti, profesorius Flitvikas mokiniams davė kiekvienam po kalną pagalvėlių: atseit jos net ir nukrypusios nuo kurso nieko neužgaus.


Žodžio kilmė

Lotynų kalboje žodis depulsio reiškia „nuvyti šalin“. Taip pat burtažodžio pavadinimas yra panašus į anglų kalbos žodį repulse, reiškiantį „atremti naudojant jėgą“, arba „pulse“ (energijos impulsas) su priešdėliu de, kas reikštų „atmestas energijos impulsas“.