Alohomora

Alohomora
Atrakinimo kerai
Tipas: Kerai
Šviesa: Nematoma, mėlyna, geltona arba purpurinė
Efektas: Atrakina objektą

Aprašymas

Atrakinimo kerai (Alohomora) atrakina objektą – duris, langus, skrynias ir kitus užrakintus daiktus. Šiuo burtažodžiu taip pat galima atrakinti užrakinimo kerais (Colloportus) užrakintus objektus. Taip pat egzistuoja burtažodis, kuriuo galima apsaugoti objektą nuo atrakinimo Alohomora kerais.

– Ai, pasitrauk, - purkštelėjo Hermiona. Čiupusi Hario lazdelę, palietė užraktą ir sušnibšdėjo: - Alohomora!


Istorija

Kerus sukūrė nežinomas Afrikos burtininkas. Juos į Britaniją atvežė Eldonas Elsriklis XVII amžiuje. Jis mėgo šiuos kerus naudoti terorizuojant Londono gyventojus, vogdamas iš žiobarų ir burtininkų namų. Tol, kol Blagdonas Blėjus išrado Anti-Alohomora kerus.

Iki išrandant Alohomora kerus, populiariausi atrakinimo kerai buvo Portaberto (naudojami sutrupinti durų užraktui, tad dažnai palikdavo rūkstančią skylę toje vietoje, kurioje buvo raktas), o dar prieš tai – Sezamai atsiverk (kurie nuplėšdavo duris nuo vyrių ir jas sutrupindavo iki skeveldrų). Šie kerai buvo labai paprasti ir ne tokie subtilūs kaip Alohomora.

Alohomora kerai aprašyti daugelyje knygų, įskaitant ir „Tipinių kerėjimų knygą“, iš kurios mokosi Hogvartso pirmakursiai. Tai yra pirmasis burtažodis, kurį išmoksta pirmo kurso mokiniai kerėjimo pamokoje.

Žodžio kilmė

J. K. Rowling yra sakiusi, kad žodis Alohomora yra kilęs iš vakarų Afrikos Sikidy figūros, naudojamos geomancijoje, kurios pažodinė reikšmė – „draugiškas vagims“.