Aguamenti

Aguamenti
Vandens sukūrimo kerai
Tipas: Kerai
Šviesa: Ledinė mėlyna
Efektas: Išburia vandenį

Aprašymas

Vandens sukūrimo kerai (Aguamenti) išburia švaraus, geriamo vandens srovę, trykštančią iš burtininko lazdelės galo. Taip pat vanduo gali būti išburiamas tuščiame inde. Nors šie burtai yra priskiriami kerų tipui, jie taip pat gali būti klasifikuojami ir kaip sudėtingesnė sukūrimo kerų forma.

Iš skėčio smaigalio šovė vandens srovė. Haris iškėlė lazdelę sunkia it švinas ranka ir taip pat sumurmėjo: Aguamenti! Abu su Hagridu tol pylė vandenį ant trobelės, kol užgeso paskutinė liepsna.


Kerėjimas ir poveikis

Priklausomai nuo burtininko koncentracijos ir noro, šiais kerais galima išburti skirtingo stiprumo vandenį - nuo silpnos srovės iki bangos. Šie kerai yra neveiksmingi prieš Pragaro ugnies prakeiksmą, kurio sukurtai užkeiktai ugniai susilietus su vandeniu, šis akimirksniu išgaruotų.

Žodžio kilmė

Ispanų ir portugalų kalbose agua/água reiškia „vanduo“, o žodis mente (taip pat ir italų kalboje) - protą. Šie žodžiai kilo iš lotyniškų terminų aqua“(„vanduo“) ir mens („protas“). Pastarojo vienaskaitos naudininko linksnis perteikiamas kaip menti („protui“). Tikėtina, kad tai gali būti žodžių água ir augment hibridas su prasme „stiprėti“.